Bezpečnosť v kúpeľni

V domácnosti je kúpeľňa z hľadiska bezpečnosti najrizikovejším priestorom. Neopatrnosť môže spôsobiť situácie, ktorých výsledkom sú drobné zranenia, ale i zlomeniny.

Najviac úrazov vzniká pri pošmyknutí. Výstupné miesta z vane/sprchového kútu preto vybavte kúpeľňovými podložkami (rohož, koberček).

Ak budú kúpeľňu používať starší ľudia, je vhodnejšie namiesto vane inštalovať sprchový kút. Ten doplňte o sklopné sedátko. Ak je to možné, sprchovú vaničku zapustite do podlahy, alebo namiesto nej použite odtokový žľab.

madlo_1.jpg

Nezabúdajte na madlá. Tie roziestnite na všetkých miestach, kde je potrebné použiť pri pohybe oporu. Vhodné umiestnenie je pri toalete, bidete, pri vani, sprchovom kúte, umývadle…

V kúpeľni, ktorú používa i malé dieťa, zvážte možnosť umiestnenia schodíkov, stolčeka s protišmykovou úpravou k umývadlu. Odporúča sa voliť variantu termostatických batérií, kde je eliminovaná možnosť obarenia sa dieťaťa horúcou vodou.

madlo_2.jpg

Bezpečnostné prvky v kúpeľni, nemusia plniť len praktickú funkciu. Pri správnom výbere sa môžu stať zaujímavým dizajnovým doplnkom a v prípade textílii (podložka, koberček), dopĺňajú farebnú schému celej kúpeľne.

Pridané dňa: Feb 15, 2016