Vaňa či sprchový kút

Kúpeľňa nie je miestosť, ktorú si zariaďujeme každý rok. Predtým, než sa pustíme do rekonštrukcie, či do novej výstavby, je nutné viac pozornosti venovať jej navrhovaniu.

Netreba mať strach pred 3D vizualizáciami, ktoré dobrí predajcovia a kúpeľňové štúdiá dnes v rámci svojich služieb ponúkajú. V mnohých prípadoch je dokonca vizualizácia projektu kúpeľne v cene. Preto skôr, než sa rozhodnete kúpiť vaňu v najbližšom obchode so sanitou, odporúčame vám navštíviť kúpeľňové štúdio a poradiť sa s odborníkom. Ten vám pripraví náhľad kúpeľne podľa vašich predstáv s využitím svojich skúseností.

SPRCHOVACÍ KÚT

Sprchový kút je synonymom dynamiky a sviežosti

Sprchovanie je v porovnaní s kúpaním nie len zdravšou alternatívou, ale je i menej náročné na spotrebu vody. Ďalšou výhodou je, za predpokladu výberu vhodného materiálu, čistenie, ktoré zaberie v porovnaní s údržbou vane, menej času. Výhodou sú aj menšie priestorové nároky, čo ocenia najmä tí, ktorí majú radi "vzdušnosť" priestoru. Sprchové kúty sa v súčasnosti dodávajú v rôznych rozmeroch a dizajnoch. Rozhodnutie je len na vás. Vy si určujete priority, čo je pre vás dôležité a koľko financií ste ochotní investovať. Odborníci poriadia, ako pri výbere hydromasážnych systémov, tak i s výberom sprchovacích panelov a multifunkčných hlavíc.

VAŇA

Vaňa zahŕňa v sebe atribúty luxusu, pohodlia a relaxu

Súčasný trh ponúka široké možnosti výberu vaní, tvarov, rozmerov, materiálu a mnohých prídavných prvkov. Vaňa už dávno nie je len synonymom hygieny, je aj dôležitým miestom nášho oddychu, relaxu a uvoľnenia. Oproti sprchovaciemu kútu má vaňa isté výhody. Hlavným kritériom pre mnohých zákazníkov je relax v podobe kúpeľa. Ďalšou výhodou je, že ak práve nemáte chuť na dlhý kúpeľ, môžete sa jednoducho osprchovať. V sprchovacom kúte máte len jednu možnosť. Výhody vane iste ocenia i rodiny s malými deťmi, ktoré kúpeľ vo vani plnej peny milujú. Problém však môže nastať z hľadiska priestoru a práve vtedy je úlohou našich odborných poradcov nájsť pre vás tú najlepšiu možnú voľbu. Keďže je vaňa najrozmernejším predmetom kúpeľne, jej zariaďovanie teda treba voliť podľa nej. V súčasnosti je možnosť výberu z najrôznejších typov a modelov, od klasických zo smaltovaného plechu alebo z polymérov na báze akrylátu, hranatých, oblých, farebných či rohových, hydromasážnych či perličkových. Každý so môže vybrať podľa svojej chute, či finančných možností. Okrem priestorových a finančných kritérií je vhodné zakomponovať do zariadenia kúpeľne i náš životný štýl, v prípade že by sme mali záujem o hydromasážne systémy.

VAŇA plus SPRCHA v jednom

Jednou z ďalších alternatív je vaňa vybavená zástenou brániacou špliechaniu vody pri sprchovaní. Tento systém nám dáva možnosť voľby medzi relaxačným kúpeľom alebo osviežujúcou sprchou. Zástena zabráni nežiadúcemu zamokreniu kúpeľne. Naše kúpeľňové štúdio Vám i v tomto smere poradí pri výbere zo širokých možností ponúkaných na súčasnom trhu. Pri výbere je nutné zvažovať niekoľko kritérií. V prvom rade ide o materiál, kedy zväčša odporúčame sklá so špeciálnou povrchovou úpravou, na ktorých nezostávajú nežiadúce kvapky.V prípade, že ste sa rozhodli práve pre túto možnosť, je čas zveriť sa do rúk našim odborníkom, ktorí vám pomôžu navrhnúť vhodné alternatívy a poradia pri výbere.

Pridané dňa: Jan 06, 2016